12 422 55 55

Pani Z Wasem

12 422 55 55

Pani Z Wasem

UROGINEKOLOGIA

Emsella

Emsella™ to krzesło do elektromegnetoterapii. Już w 3 tygodnie wykonuje za nas intensywny trening mięśni dna miednicy i przywraca ich prawidłową pracę. Wystarczy kilka sesji terapeutycznych, by je wzmocnić i przywrócić kontrolę nad ich funkcją.

Pora skończyć z mitami na temat nietrzymania moczu!

„Siłownia” dla mięśni dna miednicy odbywa się w ubraniu. Nie wymaga żadnych specjalnych działań oprócz spędzenia 30 minut, siedząc na specjalnym fotelu treningowym. Seria 6 zabiegów najczęściej eliminuje problem nietrzymania moczu. Nabyty wzorzec motoryczny wypracowany w 3 tygodnie sprawia, że pacjentka jest w stanie samodzielnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy. W ConsensusMED nad nauką prawidłowości wykonywanych ćwiczeń czuwa fizjoterapeutka uroginekologiczna. Nie musisz niczego się krępować i rezygnować z życia!

Pacjentki i pacjenci określają doznania jako „przyjemne” albo „zaskakujące” czy „dziwne”, ale łatwo się do nich przyzwyczajają i kolejne treningi można połączyć np. z miłą lekturą. Po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności i nie jest wymagane specjalne postępowanie. To co może, ale nie musi, wystąpić to przejściowa bolesność podobna do odczuwania „zakwasów” oraz skurcze mięśni dna miednicy. Pierwsze efekty wzmocnienia mięśni odczuwalne są po 2-3 zabiegach, co daje pacjentom ogromną satysfakcję.

Jak działa Emsella™

Emsella™ to ergonomiczne krzesło wykorzystujące technologię HIFEM do stymulacji i wzmacniania mięśni dna miednicy. Posiada certyfikat amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration) jako urządzenie skuteczne w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Ćwiczy za pacjenta, a emitowane fale elektromagnetyczne HIFEM przenikają swobodnie przez odzież i kość miednicy.

W trakcie jednego 28-minutowego treningu Emsella™ wywołuje ponad 11 tysięcy skurczy o supramaksymalnej intensywności. W tym samym czasie za pomocą standardowych ćwiczeń mięśni dna miednicy kobieta jest w stanie wykonać około tysiąca słabszych skurczy. Dla wzmocnienia mięśni dna miednicy ważny jest też czas trwania skurczu oraz odpowiednia relaksacja mięśni. Urorehabilitanci wskazują, że większość kobiet wykonuje standardowe ćwiczenia niewłaściwie: z reguły skurcze są zbyt szybkie, mięśnie są za słabo napinane i nieodpowiednio rozluźniane. HIFEM nie tylko wywołuje intensywne skurcze, lecz także odpowiednio je utrzymuje i relaksuje mięśnie. To najlepsza siłownia dla mięśni dna miednicy.

Co to jest HIFEM?

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Przywraca kontrolę mięśniowo-nerwową w obszarze dna miednicy poprzez wywoływanie skurczy wszystkich znajdujących się tam mięśni. HIFEM modyfikuje ich  strukturę, a konkretnie wywołuje wzrost włókien kurczliwych, powoduje tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. W ten sposób wzmacnia mięśnie dna miednicy.

Skuteczność HIFEM wynika z tego, że jest ona w stanie wywołać i utrzymać przez kilka sekund supramaksymalne skurcze mięśni dna miednicy. W trakcie jednego treningu HIFEM wywołuje tysiące takich skurczy. Są kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych w obszarze dna miednicy, niezależnie od funkcji mózgu. Ich intensywność jest wyższa niż Maksymalny Dobrowolny Skurcz (MVC – Maximal Voluntary Contraction) wywoływany fizjologicznie np. w klasycznych ćwiczeniami. Technologia ta intensywnie pobudza mięśnie, wzmacnia je i relaksuje. Pacjenci - zwłaszcza z osłabionymi mięśniami dna miednicy - nie są w stanie osiągnąć takich poziomów, a tym bardziej odpowiednio długo ich utrzymać, aby następnie prawidłowo zrelaksować mięśnie. Dzięki serii zabiegów Emsella mięśnie dna miednicy odzyskują sprawność, „uczą” się na nowo prawidłowego funkcjonowania.  Uzyskanie tego efektu standardowymi ćwiczeniami czy przy pomocy innej technologii byłoby nie tylko czasochłonne, ale wręcz trudne do osiągnięcia.

Efekty treningu BTL EMSELLA™

Emsella™ to skuteczne urządzenie do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Badania naukowe (Technologia HIFEM może poprawić jakość życia pacjentów nietrzymających moczu /Berenholz J., MD, Sims T., MD, Botros G., MD) wykazały, że 95% pacjentek, które przeszły pełną serię 6 zabiegów, zgłosiło znaczącą poprawę jakości życia. Wyniki zostały potwierdzone po 3 i 6 miesiącach od treningu. Wszystkie przyznały, że lepiej odczuwają swoje mięśnie dna miednicy. O 75% zmniejszyła się liczba używanych przez nie wkładek higienicznych, które wcześniej stosowane były regularnie z powodu nietrzymania moczu.

Grupa badawcza potwierdziła, że 6 sesji terapeutycznych HIFEM pozwoliło pacjentkom odzyskać siłę mięśniową oraz kontrolę utrzymania moczu. Doszło do reedukacji mięśni dna miednicy. Pacjentki z osłabionymi mięśniami nie były wcześniej w stanie prawidłowo ćwiczyć. 6 sesji terapeutycznych wzmocniło mięśnie, przyzwyczaiło je do rytmicznego kurczenia się i relaksacji. Wcześniejsze zabiegi HIFEM korzystnie wpływają na jakość i wyniki ćwiczeń w ramach autorskiego treningu MDM ConsensusMED.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Standardowa terapia to 6 treningów powtarzanych w odstępach minimum 2 dni. W praktyce oznacza to z reguły 2 zabiegi w tygodniu wykonywane w sumie przez 3 tygodnie. Czasem zaleca się wykonanie 2-4 dodatkowych zabiegów. Aby efekty terapii były trwałe, warto raz na kwartał wykonać pojedynczy zabieg podtrzymujący. Po zakończeniu serii zabiegów Emsella należy prawidłowo ćwiczyć, w czym potrafimy pomóc w ConsensusMED.

Emsella2
Emsella1

Jesteśmy tu by pomóc

Darmowa

10 minutowa

konsultacja

Jesteśmy po to aby, aby pomagać i edukować.
Proponujemy 10-minutową telefoniczną bezpłatną konsultację lekarską.
Zadzwoń pod numer 12 422 55 55
lub zamów bezpłatną konsultację przez formularz .

Invalid Email
Invalid Number

THERMI VA

Zabieg - przeprowadzony z pełnym profesjonalizmem, z dużą delikatnością, dbałością o odczucia pacjenta zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Zabieg nie był bolesny, odczuwalne było tylko ciepło. Już w pierwszym tygodniu po zabiegu pojawiły się jego pozytywne efekty - znacznie zwiększona odczuwalność doznań.

Ewa

Pacjentka, 57 lat

Zabiegi są zawsze wykonywane z dużą starannością. Personel bardzo miły i życzliwy dla Klienta. Personel zawsze służy poradą, cierpliwie odpowiada na każde pytanie. Centrum Consensus jest godne polecenia dla wszystkich, liczy się tu przede wszystkim efekt końcowy zabiegów i pełne zadowolenie Klienta. Pełen profesjonalizm Personelu.

Pacjentka

Bardzo miła obsługa. Profesjonalne podejście do najprostszych spraw.
Dobrze wyszkolony i kompetentny personel.

Paweł B.