SEXUAL WELLNESS
Problemy
Zdrowie to stan, w którym czujemy się komfortowo a nasze ciało ma możliwość utrzymania równowagi. Dotyczy to także seksualności. Nie pozwól ciału odczuwać dyskomfortu, bólu czy innych problemów a sobie braku pożądania.
Niski popęd seksualny i obniżone popęd seksualny są powszechną obawą wielu kobiet.
Kobiece zaburzenia podniecenia seksualnego to niemożność lub trudności w odczuwaniu pobudzenia podczas części lub całego zbliżenia intymnego.
Zaburzenia orgazmu mogą charakteryzować się trudnością w osiągnięciu orgazmu nawet gdy kobieta odczuwa podniecenie seksualne.
Zespół przetrwałego podniecenia seksualnego charakteryzuje się niekontrolowanym pobudzeniem narządów płciowych bez odczuwania pożądania seksualnego (PSAS).
Zaburzenia zachowania mogą wpływać na życie seksualne kobiety i intymność w jej związku.
Vaginismus to stan, w którym mięśnie kobiecej pochwy ściskają, klinują się lub skurczą, czemu towarzą dolegliwości bólowe i dyskomfort po włożeniu tamponu czy podczas penetracji.
Vulvovestibulodynia charakteryzuje się dolegliwościami bólowymi w okolicy przedsionka pochwy nawet przy dotyku czy ucisku co w ogromnym stopniu utrudnia kontakty intymne.
Dyspareunia to określenie bolesnych stosunków - zarówno w trakcie współżycia jak i po nim. Może mieć podłoże anatomiczne lub psychologiczne. Utrudnia także korzystanie z tamponów higienicznych.
Wiotkość pochwy może zmniejszać satysfakcję seksualną a z powodu ryzyka otarć zniechęcać do kontaktów intymnych. Dodatkowo może powodować zmniejszenie odczuwania orgazmu.
Nadwrażliwość lub hipowrażliwość pochwy może utrudniać osiągnięcie orgazmu i często negatywnie wpływa na życie seksualne kobiet.
Napięcie mięśni otaczających pochwę powoduje jej zwężenie często do małej średnicy.
Jeżeli zauważyłeś spadek popędu seksualnego może to oznaczać spadek poziomu estrogenów towarzyszący okresowi okołomenopauzalnemu.
Psycholog, fizjoterapeuta, ginekolog, lekarz medycyny estetycznej, joga, medytacja, totalna biologia, mindfullness.
Okolice intymne zmieniają się wraz z upływem lat, ciąży i porodów naturalnych. Ginekologia estetyczna poprawia ich wygląd, wpływa na poprawę życia seksualnego oraz pozwala pozbyć się uciążliwych dolegliwości związanych z okolicami intymnymi.
Nieinwazyjna biorewitalizacja falami radiowymi stymulując ciepłem z fal radiowych regeneruje zewnętrzne i wewnętrzne okolice intymne zwiększając ukrwienie, regenerując błonę śluzową pochwy i cewki moczowej, poprawiając funkcje mięśni dna miednicy.
Oparty jest o technikę biofeedback i pomaga terapeucie zdiagnozować stan mięśni dna miednicy a pacjentowi zrozumieć gdzie się one znajdują się i jak nimi poruszać.
Elektromegnetoterapia mięśni dna miednicy wykorzystując technologię HIFEM ma szerokie wskazania przy niskiej świadomości i wiotkości mięśni dna miednicy oraz utracie kontroli nerwowo-mięśniowej.
Rozwiązanie to stosuje się zarówno w przypadku
Wysiłkowego nietrzymania moczu, jak i Wypadania narządów.
Zespół ConsensusMed Instytut Medycyny Kobiecej Miednicy niesie pomoc kobietom cierpiącym na zaburzenia hormonalne. W zależności od indywidualnych wskazań zalecana jest hormonalna terapia zastępcza, preparaty zawierające estriol, zabiegi biorewitalizujące ThermiVa oraz inne w zakresie odnowy biologicznej i ginekologii estetycznej.
Ćwiczenia mięśni dna miednicy, potocznie zwane ćwiczeniami Kegla oraz indywidualny trening mięśni dna miednicy opracowany przez ekspertów ConsensusMED.
Opieka fizjoterapeuty uroginekologicznego oceniającego mięśnie dna miednicy pod USG pomaga utrzymać osiągnięte efekty zabiegów i ćwiczeń a opieka lekarza ginekologa oraz współpraca z Polskim Towarzystwem Uroginekologicznym zapewnia najwyższą jakość usług.
Rozwiązanie to stosuje się zarówno w przypadku
Wysiłkowego nietrzymania moczu, jak i Wypadania narządów.
Rozwiązania
Dobra jakość życia intymnego zależy
od fizycznego, emocjonalnego, psychicznego i społecznego dobrostanu związanego z seksualnością, który można ocenić i poprawić poprzez delikatną i właściwą opiekę medyczną.